User Tools

Site Tools


saules_laikrodis

Differences

This shows you the differences between two versions of the page.

Link to this comparison view

Both sides previous revisionPrevious revision
Next revision
Previous revision
Next revisionBoth sides next revision
saules_laikrodis [2020/04/05 13:54] adminsaules_laikrodis [2024/02/09 09:56] – old revision restored (2024/02/09 09:55) admin
Line 1: Line 1:
-======Saulės laikrodis======+====== Saulės laikrodis ======
  
 +**Lietuvos progresyviojo roko grupė, įkurta 1976 m. Gintauto Rakausko (bosinė gitara) ir Giedriaus Kubiliaus (gitara). Oficialus Lietuvos nacionalinės filharmonijos ansamblis (1982-1984).**
  
-**Lietuvos progresyviojo roko grupė, įkurta 1976 mGintauto Rakausko (bosinė gitara) ir Giedriaus Kubiliaus (gitara). Oficialus Lietuvos nacionalinės filharmonijos ansamblis (1981-1984).** +**{{:1982_sl_filharmonijoje.jpg?nolink&800x819|1982_sl_filharmonijoje.jpg}}** 
 + 
 +{{:saules_laikrodis.jpg?800|saules_laikrodis.jpg}}
  
-{{:saules_laikrodis.jpg?800|}} 
  
-                              
 ===== Istorija ===== ===== Istorija =====
  
-1977 m. G. Rakauskui ir G. Kubiliui įstojus į Vilniaus inžinerinį statybos institutą, prie jų prisijungė klavišininkas Robertas Griškevičius, būgnininkas Gintautas Baltrukaitis ir vokalistas bei gitaristas Romas Klimčiauskas. Iš pradžių grupė neturėjo pavadinimo ir grojo įvairiuose studentų šokių vakaruose. Vėliau vadinosi „VISI roko grupe“. 1980 m. tapo roko festivalio „Opus“ laureatais. Tų pačių metų vasarą grupę paliko G. Baltrukaitis, tačiau prisijungė nauji nariai: klavišininkas Vaclovas Augustinas, būgnininkas Valerijus Perfiljevas, violončelininkas Algis Straižys. G. Kubiliaus siūlymu komanda pasivadino „Saulės laikrodžiu“.+1976 m. Gintautui Rakauskui (bosinė gitara), Giedriui Kubiliui (gitara) ir Valerijui Čikiliovui (būgnai) įstojus į [[https://lt.wikipedia.org/wiki/Vilniaus_Gedimino_technikos_universitetas|Vilniaus inžinerinį statybos institutą]]buvo sukurta Statybos ekonomikos fakulteto roko grupė. Repeticijos vykdavo Saulėtekio g. studentų bendrabučio salėje. Grupė grodavo fakulteto šokiuose, taip pat buvo pakviesta koncertui į Anykščių kultūros rūmus. 1977 m. prie jų prisijungė klavišininkas Robertas Griškevičius, būgnininkas Gintautas Baltrukaitis ir vokalistas bei gitaristas Romas Klimčiauskas. Iš pradžių grupė neturėjo pavadinimo ir grojo įvairiuose studentų šokių vakaruose. Vėliau vadinosi „VISI roko grupe“. 1980 m. tapo roko festivalio „Opus“ laureatais. Tų pačių metų vasarą grupę paliko G. Baltrukaitis, tačiau prisijungė nauji nariai: klavišininkas Vaclovas Augustinas, būgnininkas Valerijus Perfiljevas, violončelininkas Algis Straižys. G. Kubiliaus siūlymu komanda pasivadino „Saulės laikrodžiu“.
  
 1981 m., su saksofonistu Viktoru Voronovu pristatę specialią programą, tapo etatiniu Lietuvos valstybinės filharmonijos ansambliu. Kurį laiką atlikinėjo vien tik instrumentines programas, o vėl vokalinę, „Lauke ir viduj“, paruošė 1983 m. Pagal šią programą tais pačiais metais buvo įrašinėjama plokštelė, kuri taip ir nebuvo išleista. Filharmonijos paliepimu grupė privalėjo į programas įtraukti kompozitorių Antano Rekašiaus, Osvaldo Balakausko ir Broniaus Kutavičiaus kūrinius. 1981 m., su saksofonistu Viktoru Voronovu pristatę specialią programą, tapo etatiniu Lietuvos valstybinės filharmonijos ansambliu. Kurį laiką atlikinėjo vien tik instrumentines programas, o vėl vokalinę, „Lauke ir viduj“, paruošė 1983 m. Pagal šią programą tais pačiais metais buvo įrašinėjama plokštelė, kuri taip ir nebuvo išleista. Filharmonijos paliepimu grupė privalėjo į programas įtraukti kompozitorių Antano Rekašiaus, Osvaldo Balakausko ir Broniaus Kutavičiaus kūrinius.
Line 15: Line 16:
 1984 m. kolektyvas paruošė vien tik savos kūrybos, kurioje didelį dėmesį skyrė vientisumo paieškoms ir tekstams. Dėl šių tekstų jie buvo apkaltinti nihilizmu, pesimizmu ir subjektyvizmu, o rugpjūčio 14 d. Juodkrantėje įvykusi perklausa buvo paskutinis grupės pasirodymas istorijoje. To paties mėnesio pabaigoje planuotas didelis koncertas Palangoje valdžios buvo uždraustas neatsižvelgiant net į tai, kad buvo parduoti visi bilietai. „Saulės laikrodis“ neteko filharmonijos prieglobsčio ir iširo. 1984 m. kolektyvas paruošė vien tik savos kūrybos, kurioje didelį dėmesį skyrė vientisumo paieškoms ir tekstams. Dėl šių tekstų jie buvo apkaltinti nihilizmu, pesimizmu ir subjektyvizmu, o rugpjūčio 14 d. Juodkrantėje įvykusi perklausa buvo paskutinis grupės pasirodymas istorijoje. To paties mėnesio pabaigoje planuotas didelis koncertas Palangoje valdžios buvo uždraustas neatsižvelgiant net į tai, kad buvo parduoti visi bilietai. „Saulės laikrodis“ neteko filharmonijos prieglobsčio ir iširo.
  
-Rokas Radzevičius  „Lietuvos roko pionieriai 1965–1984“.+Rokas Radzevičius „Lietuvos roko pionieriai 1965–1984“.
  
-{{:sl-1984-straipsnis.jpg?600|}}+Giedrius Kubilius, interviu 2011 mBernardinai :
  
-1981m. rugpjūčio 13d"Saulės laikrodis"(VISI rock grupė) dalyvavo Palangos vasaros koncertų salėje - estradinės muzikos festivalyje - "Baltijos jaunystė"+"Bet mūsų koncertų klausydavo. Kol vieną kartą „išvaikė“. Tai įvyko 1984 m. rugpjūčio 16 dJuodkrantėje vyko mūsų programos perklausa, į kurią atvažiavo „duobkasiai“ – komisija, kuri spręsdavo, ar repertuaras tinka, ar ne. Galima sakyti, mūsų likimas buvo aiškus iš anksto, nes antrojoje perklausos dalyje jie jau skaitė laikraščius, kai grojom… Netgi specialiai tam reikalui buvo atvežę kažkokį Leningrado lengvosios muzikos orkestro dirigentą. Atsimenu, mus iš komisijos palaikė tik Vytautas Kernagis ir kompozitorius Gracijus Pauga. O tuo metu jau buvo išpirkti visi bilietai į „Saulės laikrodžio“ koncertą Palangos vasaros estradoje. Buvo atvežtas visas, kiek įmanoma, scenos apšvietimas iš Lietuvos. Tačiau komisija nusprendė, kad mūsų stilius yra „nihilistinis, pesimistinis ir subjektyvus“. ..Manau, pretekstas buvo dainų tekstai. Bet ir be jų niekas nebūtų pasikeitę."
  
-1982mrugpjūčio 20d. "Saulės laikrodis"(LTSR valstybinės filharmonijos instrumentinis rock muzikos ansamblis) dalyvavo Palangos vasaros koncertų salėje estradinės muzikos festivalyje "Baltijos jaunystė"programa "Miesto novelės"+{{:sl-1984-straipsnis.jpg?600|sl-1984-straipsnis.jpg}}
  
 +1981m. rugpjūčio 13d. "Saulės laikrodis"(kaip VISI rock grupė) dalyvavo Palangos vasaros koncertų salėje - estradinės muzikos festivalyje - "Baltijos jaunystė"
  
-1983m. rugpjūčio 18d. "Saulės laikrodis"(LTSR valstybinės filharmonijos instrumentinis rock muzikos ansamblis) dalyvavo Palangos vasaros koncertų salėje - estradinės muzikos festivalyje - "Baltijos jaunystė" programa "Lauke ir viduj"+1982m. rugpjūčio 20d. "Saulės laikrodis"(kaip LTSR valstybinės filharmonijos rock grupė) dalyvavo Palangos vasaros koncertų salėje - estradinės muzikos festivalyje - "Baltijos jaunystė"programa "Miesto novelės"
  
 +1983m. rugpjūčio 18d. "Saulės laikrodis"(kaip LTSR valstybinės filharmonijos instrumentinis rock muzikos ansamblis) dalyvavo Palangos vasaros koncertų salėje - estradinės muzikos festivalyje - "Baltijos jaunystė" - programa "Lauke ir viduj"
  
-{{:sl-baltjaunyste82.jpg?400|SL}}{{:sl-leidimas.jpg?400 }}+1984m.rubpjūčio 17d "Saulės laikrodis"(kaip rock grupė) programa "Trapus žaislų pasaulis" pasirodymas atšauktas („//Dėl techninių kliūčių// „Saulės laikrodžio“ koncertas neįvyks“).
  
-{{:sl-1983-r.jpg?400}}  {{:sl-1982-filh.jpg?400}}+"Festivalio programa keitėsi. Prieš pat renginį žiuri dar kartą peržiūrėjusi filharmonijai priklausančių ansamblių „Saulės laikrodis” ir „Vilniaus aidai” programas konstatavo, kad grupės „Saulės laikrodis” parengtas dainų ciklas „labai žemo meninio lygio”, juo, neva „propaguojamos tarybinei visuomenei svetimos nihilistinės nuotaikos”, o ansamblio „Vilniaus aidai” programos meninis lygis „nebeatitinka šiandien profesionaliai estradai keliamų reikalavimų”Žiuri priėmė sprendimą neleisti šiems kolektyvams pasirodyti festivalyje. Vietoj jų, festivalyje pasirodė jumoristas Juozas Zavaliauskas dviejų dalių humoro programoje, bei Palangos „Birutės” baro šou programos dalyviai dainininkai [[https://lt.wikipedia.org/wiki/Edmundas_Kučinskas|Edmundas Kučinskas]] ir Laima Dunienė. Rugsėjo mėn. abu ansambliai buvo išformuoti, su jų nariais nutrauktos darbo sutartys." wikipedia.
  
 +{{:sl-baltjaunyste82.jpg?400|SL}}{{:sl-leidimas.jpg?400  |sl-leidimas.jpg}}
 +
 +{{:sl-1983-r.jpg?400|sl-1983-r.jpg}}{{:sl-1982-filh.jpg?400|sl-1982-filh.jpg}}
  
 **Atsikūrimas** **Atsikūrimas**
Line 42: Line 48:
 ===== Nariai ===== ===== Nariai =====
  
-**2017 -  sudėtis:**+**2017 - sudėtis:**
  
 Gintautas Rakauskas – gitara, bosinė gitara, vokalas; Gintautas Rakauskas – gitara, bosinė gitara, vokalas;
Line 49: Line 55:
  
 Robertas Vilčinskas – būgnai. Robertas Vilčinskas – būgnai.
- 
  
 **1983-1984 sudėtis:** **1983-1984 sudėtis:**
Line 63: Line 68:
 Robertas Vilčinskas – būgnai. Robertas Vilčinskas – būgnai.
  
 +**1976-1982 sudėtis:**
  
-**1977-1982 sudėtis:**+Valerijus Čikiliovas būgnai; 
 + 
 +Gintautas Rakauskas – bosinė gitara, vokalas; 
 + 
 +Giedrius Kubilius – gitara;
  
 Gintautas Baltrukaitis – būgnai; Gintautas Baltrukaitis – būgnai;
  
 Romas Klimčiauskas – vokalas, gitara; Romas Klimčiauskas – vokalas, gitara;
 +
 +Gintaras Vyšniauskas - vokalas,
  
 Valerijus Perfiljevas – būgnai; Valerijus Perfiljevas – būgnai;
Line 87: Line 99:
  
 Norvydas Birulis - šviesos dailininkas, lazeriniai efektai; Norvydas Birulis - šviesos dailininkas, lazeriniai efektai;
 +
 +Gintautas Muraška - apšvietėjas,
 +
 +Agis Bajoras - garso režisierius,
  
 Šarūnas Vilčinskas - garso režisierius. Šarūnas Vilčinskas - garso režisierius.
  
  
-===== Diskografija =====  +===== Diskografija =====
  
 **Lauke ir viduj (1983 m.)** **Lauke ir viduj (1983 m.)**
-  - Prie kiekvienų durų+ 
 +   - Prie kiekvienų durų
   - Aš suskaičiavau namus   - Aš suskaičiavau namus
   - Rūkas niekad nesibaigs   - Rūkas niekad nesibaigs
Line 103: Line 120:
   - Klaupiuosi prieš tave   - Klaupiuosi prieš tave
  
- **Subliminal messages (2017 m. CD, 2018 m. LP)**+**Subliminal messages (2017 m. CD, 2018 m. LP)** 
   - Stream   - Stream
   - Against the Wind   - Against the Wind
Line 115: Line 133:
   - Time passed   - Time passed
  
-{{:dsc_5901-3_ok.jpg?800|}}+===== Diskografija kitur: ===== 
 + 
 +==== Dainuoja Vikroras Malinauskas - 1983 ==== 
 + 
 +1983 m. talkinant progresyvaus roko grupei “Saulės laikrodis” ir Laimio Vilkončiaus ansambliui įrašė pirmąjį solinį albumą, kuriam visas dainas sukūrė kompozitorius Viačeslavas Ganelinas. 
 + 
 +==== Vytautas Babravičius Autostradoje "Vilnius-Kaunas" - 1984 ==== 
 + 
 +Atlikėjai: Vytautas Babravičius, vokalas, gitara, lūpinė armonikėlė ; roko grupė "Saulės laikrodis" - Gintautas Rakauskas, bosinė gitara ; Giedrius Kubilius, solinė gitara ; Robertas Griškevičius, sintezatoriai, vargonai, fort. ; Viačeslavas Kononovas, mušamieji. 
 + 
 +==== Ąžuoliukas*, Saulės Laikrodis ‎– Gimtinės Pasakos - 1985 ==== 
 + 
 +… 
 + 
 +{{:dsc_5901-3_ok.jpg?800|dsc_5901-3_ok.jpg}}
  
 Saulės Laikrodis 2017 (S.Didžiulis, G.Rakauskas,R.Vilčinskas) Saulės Laikrodis 2017 (S.Didžiulis, G.Rakauskas,R.Vilčinskas)
 +
 +
saules_laikrodis.txt · Last modified: 2024/02/09 12:41 by admin