User Tools

Site Tools


maciulis_sarunas

Šarūnas Mačiulis

Gimė 1959 birželio 9 d., Vilniuje.

Pirmas pasirodymas televizijoje 1966 metų gegužės mėnesį su “Gerosios Vilties” darželio choru. Daina “Skambėk pavasarėli”.

Pradėjo groti gitara būdamas 13 metų amžiaus, prieš tai metęs trombono “studijas” B.Dvariono muzikos mokykloje.

Dainavo Vilniaus 21-osios (Gerosios Vilties) vidurinės mokyklos mišriame ir jaunuolių chore bei vokaliniame ansamblyje - ansamblių vadovas Jonas Kizelis. Ypač ryškių meninių laimėjimų pasiekė su vyresniųjų klasių moksleivių mišriuoju choru (60-75 dalyviai), kuris sugebėjo atlikti sudėtingesnius užsienio klasikų ir lietuvių kompozitorių kūrinius. Choras koncertavo geriausiose sostinės koncertų salėse, dainavo Kaune, Klaipėdoje, Minske, Odesoje, Volgograde, Kišiniove, Taline, Tartu ir Erfurte. “Etatiniai” “Dainų dainelės” nugalėtojai.

Rimtai groti gitara mokėsi du metus - Kaliningrado konservatorijos Viniaus filiale, liaudyje vadintame “Muzikos salone”, kuris buvo įsikūręs kukliose patalpose Konarskio gatvės pradžioje. Čia susikirto keliai su daugeliu dabartinių gitaros korifėjų - Igoriu Berinu "Hiperbolė", Dainium Blažiu "Ambrozija" ir kitais.

Nuo 1975 rudens iki 1977 vasaros grojo Vilniaus 15-tos vidutinės mokyklos (dabar Žvėryno gimnazija) ansamblyje “PoP Desantas”. Repertuare buvo užsienio žymiausių to meto grupių ir savos kūrybos dainos. Kartu su 23-čios vidurinės mokyklos ansambliu "Ambrozija" buvo vieninteliai mokykliniai ansmbliukai Vilniuje.

Tarnaujant Sovietinėje armijoje nusišypsojo laimė groti gitara Raudonosios Vėliavos ordino Vidurinės Azijos karinės apygardos Frunzės miesto karininkų namų vokainiuose-instrumentiniuose ansambliuose “Kovos vėliava” (“Боевое знамя”) ir “Sidabriniai sparnai” (“Серебрянные крылья”). Suorganizavo ir vesdavo kariniame dalinyje pirmąją diskoteką Kirgizijos TSR.

1980 metais įstojęs į Vilniaus valstybinį pedagoginį institutą (dabar universitetas) su dabartiniais “Poliarizuotų Stiklų” nariais (Jonas Vasilevičius ir Sigitas Barkus) bei grupiokais Dainiumi Budrevičiu ir Dainiumi Petraičiu su punk rock'o grupe „THE CARBURATORS“ grodavo diskotekos „DISCO VIVO“ (vadovas Egidijus Butkevičius) pramoginėje programoje. Diskoteka buvo uždaryta už antitarybinės kultūros propagavimą būtent dėl skandalingų grupės pasirodymų. Ir tik santykinis „atšilimas“ Vakarietiškos kultūros atžvilgiu po Maskvos olimpiados leido išvengti pašalinimo iš studentų sąrašų :-(.) Tačiau nepaisant visų draudimų muzikinė veikla tęsėsi. Buvo suburta akustinės muzikos grupė “Paradox” su kuria sėkmingai buvo koncertuojama studentiškų švenčių metu. Būtent šiuo metu gimė pirmieji hitai “Aloyzas”, “Poliarizuoti stiklai”, “Aš noriu”, “Nežinia”, “Į vonią” ir daugelis kitų, kurie vėliau tapo “Poliarizuotų Stiklų” repertuaro neatsiejama dalimi. Greta šitos veiklos, buvo dalyvaujama pilietinės dainos festivaliuose, dainuojamosios poezijos vakaruose ir koncertuose, kuriuos organizuodavo Virgis Stakėnas ir kiti šio judėjimo “pionieriai”. Tai būtų tęsėsi gal būt ir toliau, jei ne lemtingas susitikimas 1986 rudenį. Šaras pradėjo solisto karjerą "Poliarizuotuose Stikluose".

Šiuo metu Šaras ir toliau greta tiesioginės veiklos "Poliarizuotuose Stikluose" toliau sėkmingai dalyvauja įvairiuose bardų renginiuose. “Akacijų alėja - 2009”, “Bardų malūnas -2010”, "Vienišų vilkų klubas"http://www.facebook.com/pages/POLIARIZUOTI-STIKLAI/250834660090?ref=ts#!/pages/Vilnius-Lithuania/LONE-WOLF-CLUB/421475599745 ir kt.

NUORODOS

“Medžiai be lapų” tiesioginiame eteryje.

http://www.youtube.com/watch?v=dGwvzP3UbCo

maciulis_sarunas.txt · Last modified: 2010/10/03 00:00 (external edit)