User Tools

Site Tools


poliarizuoti_stiklai

Poliarizuoti Stiklai

Susikūrė 1986 metų rugsėjo 9 dieną, Vilniuje.

“Medinio” roko grupė. Tai stilius kuriame taikiai sugyvena ir vienas kitą papildo rokenrolas, country, džiazas, heavy metal rock ir dainuojamoji poezija.

Daina “Medžiai be lapų” tapo šios grupės megahitu ir vizitine kortele visam jos gyvenimui.

http://www.youtube.com/watch?v=j-AMMHkMA9k

Grupė ta pačia sudėtimi jau 25 metai aktyviai dalyvauja muzikiniame Lietuvos gyvenime ir nesiruošia sudėti “ginklų”.


Istorija

1986 metais Lietuvoje jau buvo prasidėjęs Michailo Gorbačiovo “perestroijkos” sukeltas roko bumas. Praūžė pirmieji "Roko maršai". Prasidėjo pirmieji dainų ir grupių TOP-10 rinkimai. Iš “pogrindžio” kilo į dienos šviesą niekur oficialiai nematytos ir negirdėtos muzikinės grupės. Jauni ir ambicingi vyrukai - Arvydas Skernevičius, Jonas Vasilevičius, Viktoras Beriozovas, Sigitas Barkus ir Alvydas Kisieliauskas nusprendė nelikti nuošalyje. Jie tuo metu jau grojo Vilniuje Respublikiniuose Profsąjungų kultūros rūmuose ir keitė dislokacijos vietą į LTSR Materialinio techninio tiekimo komiteto patalpas, kur buvo žymiai geresnė “materialinė - techninė bazė” - puiki aktų salė, naujausia ir geriausia tuo metu čekiška garso stiprinimo aparatūra “Metronom - 2” :-D.

Vieną žvarbų rugsėjo devintosios vakarą į repeticiją aplankyti mokslo draugų užsuko Šarūnas Mačiulis. Grupė ieškojo vokalisto. Visiškai netikėtai buvo pasiūlyta “prisiminti jaunystę” ir pabandyti sudainuoti keletą Šaro dainų, kurias puikiai žinojo Jonas, Sigis ir Arvydas ir kurias dar 1980 metais grojo Vilniaus Valstybinio Pedagoginio instituto (dabar universitetas) diskotekos “DISCO VIVO” (vadovas Egidijus Butkevičius) pramoginėje programoje. Diskoteka buvo uždaryta už antitarybinės kultūros propagavimą būtent dėl skandalingų vokalinės - instrumentinės grupės “THE CARBURATORS” pasirodymų. Ir tik santykinis “atšilimas” Vakarietiškos kultūros atžvilgiu po Maskvos olimpiados leido išvengti pašalinimo iš studentų sąrašų :-(.)

Pabandymas virto ilgo ir vaisingo bendradarbiavimo pradžia. Sujungus grupės ir Šaro dainas gavosi visai padorus autorinių dainų repertuaras tinkantis originaliai koncertinei programai. Grupė su entuziazmu kibo į darbą ir repetuodavo iki išnaktų. Tuo metu grupės didžiausia svajonė buvo - patekti į Lietuvos grupių TOP - 10, kurį kiekvieną savaitę skelbdavo šeštadieniniame priede jaunimui laikraštis “Komjaunimo tiesa” (dabar “Lietuvos rytas”).

Jau tų pačių metų gruodžio 25 dieną Vilniaus Skaičiavimo mašinų gamyklos Kalėdiniame vakarėlyje (oficialiai jis vadinosi Naujametiniu, nes buvo negalima viešai švęsti Kalėdų) grupė gavo “kovinį krikštą”.

Publika vis atkakliau reikalaudavo garso įrašų. Tada tai būdavo magnetofoninės juostelėse repeticijų ar koncertų įrašai - išdidžiai vadinami “magneto diskai”. Čia labai padėjo Gediminas Šapkauskas, kuris tuo metu jau dirbo LRT ir susitarė su garso režisieriumi Baliu Čipkum dėl įrašų. Įrašai buvo daromi tik naktimis, nes dieną įrašus darydavo LRT ir filharmonijos kolektyvai, tad studijos apkrovimas buvo nenusakomas. Per dvi naktis grupė įrašė 17 dainų, kurios vėliau buvo perduotos į LRT fondus ir transliuojamos Lietuvos radijo bangomis iki šiol. Įdomu pažymėti, kad daina “Medžiai be lapų” buvo įrašyta visiškai atsitiktinai. Tiesiog buvo likę pusę valandos iki valytojų atėjimo į rytinę pamainą ir, norėdamas išnaudoti visą įrašų studijos darbo laiką, “Hansas” (Gediminas Šapkauskas) įkalbėjo įrašyti dar vieną dainą “iš vieno dublio”. Buvo nuspręsta įrašyti “tą, kur kažkas apie lapus…”. Įrašas pavyko. Ir pavyko taip, kad jau per pietus daina skambėjo “38 greitis” laidoje, o po savaitės grupė pirmą kartą pateko į TOP - 10 ir tapo žinoma visai Lietuvai. Nenusakomu greičiu pradėjo augti grupės populiarumas. Pirmą kartą televizijos viktorinoje “10×10” Rokiškyje nufilmuotas pasirodymas, muzikinių pauzių metu, šokiravo konservatyviai nusistačiusią visuomenės dalį ir pridėjo dar daugiau “dividendų” progresyviai nusiteikusių žmonių akyse. Prasidėjo tikra visuomenės požiūrio į kultūrą ir šiuolaikinę muziką “poliarizacija”. Prasidėjo kvietimai į įvairiausius renginius - studentiškas šventes, miestų ir miestelių šventes, “misių” rinkimus, naujų projektų prezentacijas ir pristatymus, atidarymus ir pabaigtuves, ir t.t., ir pan. Rimas Giedraitis (Kardiofono lyderis) prodiusavo grupės vinilo plokštelės išleidimą Rygoje. Neapsieita be kuriozų ir čia. Plokštelė buvo “neplaninė”, bet tuo metu Lietuva ruošėsi tapti vėl nepriklausoma ir latviai, žinodami tai, “skėlė” savo antausį sovietinei sistemai ir būtent 1990 kovo 11 buvo išleistas lietuviško roko diskas su tik lietuviškais titrais, ignoruojant privalomąjį rusišką vertimą. Po to sekė blokada, pučas Maskvoje, visuotinis Lietuvos pripažinimas, laisvosios rinkos atėjimas į kasdieninį gyvenimą. Kartu su Lietuva ėjo ir grupės kūrybinis gyvenimas - būdavo retsykiais gera ir kartais sunkoka, lengva ir sudėtinga. Katastrofoje tragiškai žuvo puikus būgnininkas Neglendas Peciulka (prieš ateidamas į “Poliarizuotus Stiklus” keletą metų grojo grupėje "Rojaus Tūzai").

Neglendo šviesiam atminimui įamžinti grupė sukūrė dainą “Likimas”.

Užaugo nauja karta, kuri tik iš tėvų pasakojimų žinojo apie “kažkokius stiklus, kažkokį Šarą, kuris geria, apie medžius be lapų…”. Grupė buvo sumažinusi “apsisukimus” iki minimumo - 2-3 koncertai per metus. Likę muzikantai pradėjo projektą "O.K.". Grodavo klubuose užsienietiškų dainų cover versijas, bliuzą. Dalyvaudavo įvairiuose muzikiniuose projektuose, festivaliuose. Atrodė jog viskas taip ir pasibaigs…

Atėjo 2009 metai. Šaras savo 50-metį sutiko su grupe neatpažįstamai pasikeitęs ir tuo pačiu išlikęs tas pats maištingas rokeris. “Poliarizuoti stiklai” vėl pradėjo savo kelią į lietuviškosios muzikos aukštumas. Nepraėjo ir metai kai dienos šviesą išvydo naujausias grupės albumas “Stasė”.

http://poliarizuotistiklai.supermuzika.lt/naujienos/22468

Jau pirmieji pasirodymai “Tamsta muzika”, “B2G”, “Benai, plaukiam į Nidą”, “BigBito-45” ir kituose festivaliuose parodė, kad dabar į grupės koncertus suplaukia tūkstančiai žiūrovų ir kartu mintinai traukia dainas ir penkiasdešimtmečiai, ir jų vaikai dvidešimtmečiai studentai. Taigi yra vilties, kad dar po dvidešimties metų tai darys ir jų vaikaičiai.

Nariai

Šarūnas Mačiulis (“Šaras”) – vokalistas, kartais pritaria akustine gitara;


Viktoras Beriozovas – bosinė gitara, pritariantis (ir patariantis) vokalas;


Jonas Vasilevičius – gitara, pritariantis vokalas (jei įkalbame, padainuoja ir vienas);


Arvydas Skernevičius – gitara, lūpinės armonikėlės (visa baterija);


Eugenijus Pugačiukas (“Genys”) - mušamieji (kaip ir visi būgnininkai “užkietėjęs” statybininkas).


Albumai

Stasė

2010 CD © “Poliarizuoti stiklai”

12 Dainų


Pačios geriausios

2001 CD © “JV&Poliarizuoti stiklai”

15 Dainų


Geriausi

1998 MC © “Bomba records”

13 Dainų


Šarūnas Mačiulis ir Poliarizuoti Stiklai

1993 MC (Vinilo plokštelės magnetofoninė versija) © “Zona records”

12 Dainų


Poliarizuoti Stiklai 2

1993 MC © “Zona records”

11 Dainų


Šarūnas Mačiulis ir Poliarizuoti Stiklai Vinilo plokštelė

1991 kovo 11d. © “Jaunimo susivienijimas Baltica”

12 Dainų

Nuorodos

poliarizuoti_stiklai.txt · Last modified: 2010/10/03 00:00 (external edit)